Top
Tancheri-i-raskinuvanje-iLike-mk

Танчери низ емотивен танц го раскажуваат болното раскинување

Кореографот Талиа Фавиа во соработка со двајца талентирани танчери успеале да ја преточат емоцијата на раскинувањето во 3-минутно видео.

Музичката подлога е „Let It Go“ од James Bay и совршено ја надополнува сликата за избледување на љубовта меѓу двајца луѓе.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>