Top

НОВО Видео: MOVES Like JAGGER – Maroon 5 ft. Christina Aguilera

Конечно, големиот летен хит на Maroon 5 и Christina Aguilera “MOVES Like JAGGER” доживеа своја визуелизација. Станува збор за темата која Maroon 5 ја напишаа инспирирани од ликот и движењата на британскиот музичар и фронтмен на Rolling Stones, Mick Jagger.

Никој не се движи како Mick Jagger” – изјави Adam Levine на снимањето на видео клипот.


Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>