Top
Magichen-desert-iLike-mk

Магичен десерт кој расцветува

Португалскиот слаткар Жоаким Соуса го концепирал овој несекојдневен десерт. Неговиот уникатен десерт прво изгледа како обично топче, но кога врз него ќе истурите топол крем тој се отвора како вистински цвет.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *