Top
Life-in-the-bow-iLike-mk

„Life in the Bow“ – Цртан филм кој ја освои планетата

Триминутно видео кое се појави на „Јутјуб“ покажува колку сме опседнати со технологијата и виртуелниот свет, што не сме во можност да живееме во реалноста и губиме контакт со истата.

Имено, анимираниот филм покажува луѓе кои се занимаваат со различни активности, но едно им е заедничко – сите непрекинато гледаат во нивните компјутери. Сепак, тоа не би било толку страшно доколку нивната опседнатост константно не предизвикува нови трагедии и несреќи.

Иако, можеби не сте свесни за тоа, најдобро ќе ја сфатите опседнатоста со социјалните мрежи по гледањето на овој клип.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>