Top

Лето на Крит

Интересно видео кое ќе ви ја раскаже приказната за најголемиот грчки остров – Крит (Crete). На клипот ќе можете да ги видите прекрасните Agios Nikolaos, Spinalonga, Kritsa, Katharo, Pitsidia и Matala.
Видео материјалот е снимен со дигитален апарат Panasonic Lumix GH2 и 14-140mm, 7-14mm објективи, додека за монтажа и “шминкање” е користен следниов софтвер: Final Cut Pro и After Effects.
Joerg Daiber е човекот кој го реализираше видеото за Крит, а музичката подлога е “Greece” на Gayle Ellett.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *