Top
Kuceto-Sherlok-iLike-mk-F

Кучето Шерлок е вистинска сензација на аеродромот во Амстердам

Многу често се случува патниците на некој лет да заборават во авионот некое парче облека, книга, телефон и слично. Токму поради тоа на голем број од светските аеродроми постои посебна служба „изгубено-најдено“.

Холандската авио компанија „KLM“ го засили својот тим со нов член – кучето со име Шерлок. Младиот англиски бигл одлично си ја завршува својата работна задача, а освен тоа, предизвикува илјадници насмевки дневно кај чуѓето кои поминуваат низ аеродромот.

Губењето багаж на аеродромот во Амстердам е вистинска забава, зарем не? :)
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *