Top

Кученца како рок ѕвезди

Најновиот видео клип на и не толку афирмираниот рок состав “ОК Go” од Чикаго за нивниот трет сингл “White Knuckles”  е нешто што МОРА да го погледнете!! Неколкуте раси  на кучиња кои имаат специјална кореографија за овој видео клип се всушност главните звезди. Издвојте 3 минути и 36 секунти и погледнете го видеото.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>