Top
Peglanje-kosula-za-90-sekundi-iLike-mk

Трик со кој ќе испеглате кошула за само 90 секунди

За многумина пеглањето на кошула претставува вистински хорор. Се нервираат, трошат многу време, или пак, на крај се откажуваат и одлучуваат да облечат нешто друго наместо планираната кошула.

Креативниот директор на етаблираниот магазин „GQ“, Џим Мур, снимил кус видео-туторијал за тоа како совршено да испеглате кошула за неполни 2 минути.

Стиснете „play“!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *