Top
Доцна есен крај езерот Fjällnora

Доцна есен покрај езерото Fjällnora

Ова видео е снимено пред 2 години, во раните утрински часови покрај езерото Fjällnora во Шведска. Негов автор е Барт ван дер Гаг, а пријатниот глас кој се слуша во позадина е на бугарската етно пејачка Стефка Саботинова.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>