Top

НОВО Видео: CHEERS (Drink To That) – Rihanna

Се чини дека ова е најпродуктивната година досега за симпатичната темнокожа пејачка од Барбадос, Rihanna. По неполни три месеци од издавањето на видео клипот за реге нумерата “Man Down”, Rihanna лансира ново видео – “Cheers (Drink to That)” која е дел од нејзиниот последен студиски албум “Loud”.

Видеото содржи кадри од светската турнеја “Loud” како и приватни снимки на Rihanna, меѓу кои и карневалот од нејзиното родно место. Во динамичниот и забавен клип се појавуваат и пријателите на Rihanna, како и дел од нејзните колеги – Avril Lavigne, Kanye West и Jay Z. Всушност, во “Cheers (Drink to That)” користени се семплови од одличната рок балада “I’m with You” на младата канадска пејачка Avril Lavigne.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>