Top
Восхитувачка аурора над Езерото Супериор

Восхитувачка аурора над Езерото Супериор

Езерото Супериор е најголемото во групата 5 Големи Езера кои се наоѓаат во Северна Америка. Тоа се граничи со Езерото Онтарио и Минесота на север и запад, како и со Висконсин и Мичиген на југ. Режисерот Shawn Malone е автор на видеото.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *