Top
Planina-so-LED-iLike-mk

„AfterGlow“ – Спектакуларно видео со екстремни скијачи облечени во костими со ЛЕД светилки

Скијањето е забавен и возбудлив спорт сам по себе, а особено кога се случува ноќе. Голем дел од активните скијачи преферираат ноќно скијање.

А, што велите истите тие скијачи да облечат костими целосно прекриени со ЛЕД светилки. Токму тоа и се случи.
„Sweetgrass Productions“, „Philips TV“ и „Ahlstrand & Wallgren“ ги здружија своите сили и испродуцираа импресивно видео снимено на Алпите. Видеото трае 3 минути и е насловено како „AfterGlow“.
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *