Top
Вака изгледаат момците од „Daft Punk“

Вака изгледаат момците од „Daft Punk“

Француското електро-поп дуо „Daft Punk“ имаше исклучително успешна година, а потврда за тоа е нивниот триумф на „Греми наградите“. Главната карактеристика за нив е настапувањето под маски односно специјално дизајнирани кациги. Токму поради тоа малкумина имале можност да видат како изгледаат 39-годишните музичари.

Токму на враќањето од 56-тото издание на „Греми“, француските папараци успеале да ги фотографираат без кациги. Па, запознајте се со Гај Мануел де Хомем Кристо и Томас Бангалтер.

daft-punk-ilike-mk-02


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *