Top
Ricky_Martin_dobi_kjerkicka_iLike_mk

Рики Мартин преку фотографија ја сподели радоста дека доби ќеркичка

Латино заводникот Рики Мартин го има најубавиот новогодишен подарок. 47-годишниот пејач и неговиот сопруг Џуан Јосеф добија ќеркичка.

Тие, радосната вест несебично ја споделија на социјалната мрежа Инстаграм:

Пресреќни сме што објавуваме дека станавме родители на прекрасно и здраво девојче, Луција Мартин-Јосеф. Ова е специјален момент за нас и едвај чекаме да видиме каде ќе нè одведе ова ѕвездено бебенце. Двајцата нејзини прекрасни браќа и јас и Џуан се заљубивме во Луција.

Рики и Џуан се верија во ноември 2016 година, а стапија во брак пред една година.


View this post on Instagram

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Инаку, Рики има и 10-годишни близначиња.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>