Top
novakdjokovic-ellen-d-iLike-mk

Елен Деџенерис се согласи да му помогне во загревањето на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ зеде слободен ден и го искористи за да појде на гости во шоуто на Елен Деџенерис.

Елен не криеше дека е фан на тенисерот и го пофали за неговата фантастична игра на теренот. Ѓоковиќ, пак, не пропушти да ја покани водителката да му се придружи на теренот на престојниот Вимблдон.

Ѓоковиќ мометално престојува во САД и во петок ќе настапи на Мајами Опен тенискиот турнир за да ја одбрани титулата. За време на гостувањето во емисијата, тој разговараше со Елен за своите успеси, семејството и неговите најголеми конкуренти. Тој и Елен дури одвоија време за малку тенис.

Извор: Queer
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *