Top
Miss-World-2014-iLike-mk

Мис на Јужна Африка стана Мис на светот 2014

Мисот на Јужна Африка, Ролин Страус, ја понесе титулата Мис на Светот 2014 на спектакуларниот избор кој се одржа синоќа во Лондон.

Ролин има 22 години, студира медицина, а во слободно време сака да слуша добра музика и да спортува.

Минатогодишната победничка Меган Јанг од Филипините ѝ ја предаде блескавата дијадема на убавицата, а таа само кусо изјави:

Моја Јужна Африка, ова е само за тебе!

Едина Кулчар од Унгарија е избрана за прва придружничка, додека Елизабет Сафрит од САД е втора придружничка на изборот на кој партиципираа 121 убавици од целиот свет.

Miss-World-2014-1-iLike-mk

Miss-World-2014-2-iLike-mk

Miss-World-2014-3-iLike-mk
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>