Top
Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Само еден ден после породувањето, кралското бебе и неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кетрин ја напуштија болницата „St. Mary“ во Лондон.

При излегувањето несебично ги поздравија присутните, а Вилијам во краткото обраќање до јавноста истакна:

Не можеме да бидеме посреќни!

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе

Војвотката Кетрин се породи вчера во 16:24 часот по локално време и на свет донесе здраво момче тешко 3,8 килограми. А, интересно е тоа дека до самиот чин на породувањето никој не го знаеше полот на бебето.

Првите фотографии од Кетрин и Вилијам со кралското бебе


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *