Top
242160302_6556060954436327_7621984567920353857_n

Каролина Гочева го отвори 42 издание на „Браќа Манаки“

Најновото издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ започна вчера вечер, а честа да го отвори ѝ припадна на музичката дива Каролина Гочева. Во придружба на Никола Мицевски, пејачката ги почести присутните со прекрасен мини-концерт.

Каролина се појави на црвениот тепих во родната Битола во црн фустан со долги ракави, висок шлиц и длабоко деколте кој на фантастичен начин ја истакна нејзината фигура. Зад прекрасната креација се потпишува дизајнерката Јована Филиповиќ. Нејзиниот изглед е надополнет со фризура со стилот на стариот холивудски гламур и црни чевли на висока потпетица.

Гламурозна како и секогаш!

242081944_6554335617942194_3491841261327225806_n

242178811_6554337217942034_6537602206871248449_n

242182899_6554344214608001_5624456298064307277_n

242201340_6554346441274445_5318936166096666250_n

242239357_6554346241274465_3735308367891171627_n
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>