Top
RC-Home-iLike-mk-F

Фото-прошетка во домот на реномираниот дизајнерот Роберто Кавали

Популарната двојка, Роберто и Ева Кавали, веќе 35 години живее заедно во комфорен дом во Фиренца, Италија. Дизајнерот ги отвори вратите на семејниот дом за списанието „InStyle“.

Парот ужива во луксузна куќа опремена со дизајнерски парчиња мебел и мноштво од природни тонови и елементи. Неизбежен дел за 74-годишниот дизајнер се егзотичните моменти – голем број орхидеи и папагал.

Во интервјуто ја потенцира својата посветеност кон внучињата:

Саботите им припаѓаат само на нив. Обожавам кога си играме и се забавуваме!

RC-Home-iLike-mk-003

RC-Home-iLike-mk-004

RC-Home-iLike-mk-005

RC-Home-iLike-mk-006

RC-Home-iLike-mk-007

RC-Home-iLike-mk-008

RC-Home-iLike-mk-009

RC-Home-iLike-mk-002
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>