Top

Летната распродажба на македонската мода се сели во Охрид

Денес, со почеток од 13 часот, Охридскиот Лапидариум ќе биде место трансформирано во дизајнерска продавница што ќе им понуди на присутните над 120 модни парчиња по достапни цени од македонските модни етикети Ludus Loves Fashion, Chic Undercowear, Vibrazioni, Дума, Елена Спасовска, како и накит од Јана Ацевска (Капка) и Дафина Џепароска.Продавницата ќе биде отворена од четврток до сабота со работно време од 13 до 23 часот.

Лудус и Капка, како организатори, Ве покануваат да го посетите невообиачаениот простор и да пронајдете по некое парче македонски дизајн.

Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *