Top

,,Jazz‘‘ – изложба на Гоце и Владимир Илиевски

Во пресрет на скопскиот џез фестивал, вечерва со почеток во 20:00 часот во Кинотека на Македонија ќе се отвори изложба насловена “Jazz”. На истата ќе бидат изложени 40 дела во техника масло на платно на кои се претставени портрети на џез легендите и неколку портрети на музичари кои оваа година ќе настапуваат на џез фестивалот. Автори на цртежите се Гоце и Владимир Илиевски, а отворањето ќе биде збогатено со настап на музичарот Симон Киселички.

Во продолжение погледнете неколку дела кои ќе бидат дел од вечерашната изложба.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *