Top
maxresdefault

Вирален мешап од два големи хитови на Сем Смит и Ед Ширан

Сем Цуи и Кејси Бривс станаа ѕвезди преку ноќ благодарение на нивниот мешап на големите хитови на Сем Смит и Ед Ширан.

Сем импресионира со својата изведба на „Thinking Out Loud“ од Ед Ширан, додека пак, Кејси фантастично се надоврзува со баладата „I’m Not The Only One“ од Сем Смит.

Нивниот мешап има речиси 10 милиони прегледи на Јутјуб.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>