Top

The Weeknd со енергичен настап на „Super Bowl 2021“

The Weeknd ја забавуваше публиката на полувремето на „Super Bowl 2021“. 30-годишниот музичар, во придружба на 100-тина танчери, со енергичен настап ја загреа атмосферата на стадионот „Рејмонд Џејмс” во Тампа – Флорида.

Популарниот артист изведе дел од своите најголеми хитови, како „Starboy“, „Can’t Feel My Face“, „I Feel it Coming“ и „Blinding Lights“.

Тој, за неговото 13-минутно шоу, потрошил 7 милиони долари.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>