Top

New VIDEO: ШИЛА – Тамара Тодевска

Големиот летен хит на Тамара Тодевска “Шила” конечно доживеа и своја визуелизација. Ова е прва соработка меѓу Community Pictures и Тамара Тодевска, а режисерот Дарко Антоновски се надева дека не и последна. Дарко за iLike.mk изјави: “Презадоволен сум од соработката со Тамара и нејзниот професионален однос”. Видеото се работеше два дена. Еден ден во Le Grand Casino, а другиот во студио каде сцената ја збогатија талентираните танчери од “Break a leg”. Тамара изгледа одлично и е трансформирана во неколку варијанти за кои се погрижија Александар Ношпал и студентите од ФДМ на ФОН, како и незаменливиот пријател на Тамара, Арменд кој се погрижи за фризурата и make up-от. Од Community Pictures додаваат: “Многу ни е драго што соработката е токму за оваа песна, која благодарение на ремиксот на Александар Митевски живее втор живот, како би ја запознале и помладата генерација со квалитетот на македонската музика од минатото. Се надеваме на голема гледаност и интерес за ова видео издание.” Like!!
4 Коментари

 • Hmmm вели:

  И очекуваш да ти запее: Come on rude boy, boy
  Can you get it up… :))))))

 • KAKAMANDUPAL вели:

  Totalno razlichna verzija od onaa na Maja Ogaklievska koja e specifichen vokal i izveduvach …Ali TAMARA za mene e stavrno pejachka i pol!!TAka da TAMARA SI E TAMARA najlike ,i za prerabotkava i za nejzinoto ozivuvanje vo kompletno nov sound 21 century heheh!!

 • KAKAMANDUPAL вели:

  JAKA VERZIJA NA PESNAVA ..TAMARA E BROJ 1 PEACHKA VO MAKEDONIJA …LIKE ZA SHILA i TAMARA i love you <3 lol

 • KAKAMANDUPAL вели:

  LIKE BE LIKE!! TAMARA i <3 you

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>