Top

Swedish House Mafia – One (Making of)

Ви го прикажуваме интервјуто на екстрапопуларното DJ трио Swedish House Mafia, во врска со нивниот сингл One(Your Name). Тие ја откриваат тајната како да се направи светски хит, од создавањето на основниот ритам, па се до целосното снимање на синглот. Инаку, триото го сочинуваат Axwell, Steve Angello и Sebastian Ingrosso, кои воедно се и продуценти. Поранешен член на групата беше и Eric Prydz, чии хитови триото ги подржува на своите настапи. Like!


1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>