Top
Hozier-March-2015-iLike-mk

Хозиер објави видео за радио хитот „Someone New“

Ирскиот артист Хозиер кој стана планетарно познат благодарение на хитиот „Take Me to Church“, во понеделникот го промовираше видеото за песната „Someone New“. Двете песни се наоѓаат неговиот прв албум кој е насловен по него, а кој беше пуштен во продажба во септември 2014.

Веројатно ова видео ќе го привлече вниманието на јавноста поради тоа што во него се појаува актерката Натали Дормер, која беше дел од серијата „Game of Thrones“. Токму нејзиниот вереник, Ентони Брн, се јавува како режисер на приказната на ова видео.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>