Top

Сакам по добро да те памтам

Хит-синглот на Елена Ристеска “Сакам по добро да те памтам” конечно ја доживеа својата визуелизација. Видеото е во режија на познатата фотографска двојка Ани и Дими (AD Photography), додека пак пост-продукцијата на REC. Ова е првенче на Ани и Дими кога станува збор за видео-продукција и изгледа одлично. Како партнер на Елена во видеото се појавува еден од нашите најпознати модели Илија Илов. Колку за потсетување “Сакам по добро да те памтам” е дело на Дарко Димитров /музика, аранжман, продукција/, а зборовите ги напишаа Елена и Дарко.
БРАВО за целата екипа. LIKE!!


Дел од екипата која го реализираше видеото за “Сакам по добро да те памтам”

Facebook FAN page
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>