Top
tijana-to-the-sky-video-iLike-mk

Промовиран спотот за евровизиската тема на Тијана Дапчевиќ

Денес беше промовиран спотот за песната со која Тијана Дапчевиќ ќе ја претставува Македонија на 59-тото издание на Евровизија.

Покрај спот за англиската верзија на песната, беа промовирани и спотови за македонската и српската верзија.

За потсетување, спотот е дело на Мерт Аслани, а песната ја потпишуваат Дарко Димитров, Лазар Цветкоски и Елена Рситеска.

„TO THE SKY“

„ТАМУ КАЈ ШТО ПРИПАЃАМ“

„ВРАТИ ЧУ СЕ“
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *