Top
beyonce-partition-ilike-mk

Бијонсе со жешко видео за синглот „Partition“

Дамата која запиша нова страна во светската музичка историја со објавувањето на албум со 14 песни и 17 видео спотови, го објави својот трет официјален сингл – „Partition“. Во видеото Бијонсе со жежок танц го заведува својот животен сопатник Џеј Зи. Видео материјалот е снимен во кабаре во Париз под режисерската палка на Џејк Нава, со кој 32-годишната пејачка соработуваше за видео спотовите на „Single Ladies“, „If I Were Boy“, „Beautiful Liar“, „Crazy In Love“ и „Baby Boy“.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *