Top
Nokaut-Zhelba-iLike-mk

НОКАУТ со спот за баладата „Желба“

Мир за сите оние, кои што очи две отвориле, од мракот души ослободиле…“ е пораката која НОКАУТ сакаат да ја пренесат со својот нов видео спот за песната „Желба“, која е дел од нивниот последен албум „Нокаут III“.

Автор и режисер на видео записот е Милена Станишлевиќ, која снимаше на локации во близина на чешката метропола Прага и во Македонија.

Освен фронтменот Никола Перевски, како главни актери во спотот се јавуваат и прасето Mini, Madla Zimová и Jiří Maria Sieber.

Автор на музиката е Пере, додека текстот е дело на Владимир Поп Христов.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>