Top
Dani_Dimitrovska_iLike_mk

Шармот на старото Скопје во новиот спот „Нема две“ на Дани

Популарната македонската пејачка Дани го објави спотот за „Нема две“, а видеото го прикажува шармот на градот Скопје во минатото. За спотот се користени сцени од првиот колор филм за Скопје „Градот на Вардар”, снимен во далечната 1962 година во режија на големиот македонски филмски уметник Бранко Гапо.

Инаку, музиката и текстот се дело на Весна Малинова Бабамова, а аранжманот и продукцијата ги потпишува Кирил Бабамов. Снимена е во XL Студио на Дејан Момировски.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>