Top
Daniel-Kajmakoski-ESC-2015-iLike-mk

Настапот на Даниел Кајмакоски на „Евровизија 2015“

Даниел Кајмакоски настапи осми по ред во првата полуфинална вечер на „Евровизија 2015“, која се одржа во Виена.

Популарниот пејач ја отпеа „Autumn Leaves“ во придружба на членовите од групата MERJ.

За жал, тој не успеа да обезбеди пласман во големото финале.
2 Коментари

  • Petar вели:

    Zvicu strasno – Off-Key….

  • marija вели:

    Кога се претставува една земја во странство, треба да се задржи нејзиниот идентитет, да е оригинална,Песната на КАјмаковски немаше ништо заедничко со нас Македонците,испеана на англиски беше многу безлична.Инаку, кој и да пее МАкедонија не е во можност ниту да победува, ниту да се истакнува, бидејќи таму важат други, непишани правила на игра.Мислам дека не треба да се троша пари за Евровизија!

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>