Top
Sarah-Mace-iLike-mk

Ексцентричната Сара Мејс со видео за „Намбареја“

По „Врне Врне“ и „Денот да е убав“, „Намбареја“ е новата провокативна предзимска порака на ексцентричната Сара Мејс. Музиката и текстот се дело на Сара и Ива, а аранжманот го сработи Роберт Билбилов.

Спотот е во реализација на Горила Филм. За приказната да се спакува во видео се погрижи Дарко Мораитов, а како директор на фотографија се потпишува Кристијан Теодоров.

Послината половина и воедно кореограф во видеото е Мишо Спасовски, минатогодишниот финалист и партнер на Мејс во шоуто „Танц со ѕвездите“.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *