Top
EyeCue_iLike_mk

Регионалниот хит на „Ај Кју“ доби македонска верзија

Групата „Ај Кју“ ја промовираа македонската верзија на регионалниот хит „Најбоља“, овој пат насловена „Најдобар“. Откако српската верзија постигна регионален успех во изминатите неколку месеци, и беше една од највртените песни на музичкиот канал MTV, „Ај Кју“ одлчија да ја започнат 2017-та токму со оваа верзија.

Видеото и овој пат е во реализација на Горила Филмс, како автори на музиката и текстот се потпушуваат Бојан Трајковски и Кристина Арнаудова, додека музички продуцент е Дарко Димитров.

„Најдобр“ ќе се најде на третиот студиски албум на Ај Кју кој е најавен за оваа пролет.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>