Top
Eye-Cue-Mojot-Kral-iLike-mk

„Мојот Крал“ на Ај Кју доби со видео-приказна

Четвртиот по ред сингл од новиот албум на Ај Кју кој ќе се промовира во текот на летото, се вика „Мојот Крал“. Песната која деновиве се емитуваше на радио станиците, доби и видео запис. Автор на музиката и текстот е Бојан Трајковски, додека на аранжманот Бојан Трајковски и Дарко Димитров. Песната е снимена во студијата „Music House“ и Димитрови.

Ај Кју

Ај Кју

Видеото се снимаше во Универзална Сала. Спотот е во реализација на Горила Филмс.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>