Top
Sam-Smith-John-Legend

Одличен дует на Сем Смит и Џон Леџенд за добротворни цели

Големиот хит „Lay Me Down“ на Сем Смит доби одлична дуетска верзија со Џон Леџенд. Парите од продажбата на синглот ќе бидат наменети во хуманитарни цели за организацијата „Комик Рилиф“, која работи со млади луѓе во Велика Британија и во Африка.

Станува збор за акцијата „Red Nose Day“, а идејата за музичкиот проект потекнува од Смит кој посетил еден од настаните на „Комик Рилиф“ во неговиот роден град, при што ја искажал својата поддршка на младата ЛГБТ заедницата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>