Top
Eye-Cue-Kolku-Pati-iLike-mk

Ај Кју ја промовираа емотивната балада „Колку пати“

По успешната соработка со Кристина Арнаудова, Ај Кју изненадуваат со сосема поинаков звук во нивната најнова песна „Колку пати“.

Автор на музиката и аранжманот е Бојан Трајковски, кој ги напиша и стиховите заедно со Леана Таки. Исто така, Трајковски ја снимаше и продуцираше песната во студиото „Music House“, а видео записот го сними тимот на Горила Филм.

Ај Кју се надеваат дека емотивната приказна на „Колку пати“ ќе стане нивен следен хит.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>