Top

„Кога ме сакаш ти“ е новиот сингл на Нокаут

Како загревање за претстојниот славенички концерт, кој ќе се одржи на 23-ти ноември во СРЦ Кале, Нокаут вчера го претставија најновиот сингл, кој претставува најава за нивниот 4 студиски албум. Станува збор за темата насловена како „Кога ме сакаш ти“, чиј автор на музиката е Дарко Димитров, а стиховите се на Огнен Неделковски, со кого бендот соработува за првпат, додека аранжманот е дело на Дарко и Никола Перевски – Пере.

Видеото за оваа тема го сработи Александар Ристовски – Принц.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>