Top
Jana_Burcheska_Dance_alone_EUROSONG_iLIke_mk

Јана Бурческа ѝ се претстави на евровизиската публика

Нашата овогодинешна евровизиска претставничка, Јана Бурческа, ѝ се претстави на публиката ширум Европа со видео снимено во Скопје. Младата и енергична пејачка во официјалниот видео-профил зборува за себе и за песната „Dance Alonе“ со која ќе настапи во Киев – Украина.

Кусо потсетување на „Dance Alone“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>