Top
Jana_Burcheska_Dance_alone_EUROSONG_2017_iLike_mk

Јана Бурческа со „Dance Alone” премиерно на големата Евровизиска сцена

Како што веќе знаете, „Dance Alone“ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот на Песна за Евровизија, коешто ќе се одржи во украинската престолнина Киев, од 9 до 13 мај.

Погледнете како таа звучеше на Евровизиската сцена.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>