Top
Tamara-i-DNK-iLike-mk

„Фрази љубовни“ – Ново видео од Тамара и ДНК

Долгоочекуваниот спот за хитот „Фрази љубовни“ на Тамара Тодевска и ДНК од денеска ќе можете премиерно да го видите на jутјуб и на македонските телевизии.

Комичното видео раскажува за два простодушни ликови кои се загреани по супер ѕвезда од естрадата. Видеото е во продукција на „Горила Филмс“ во режија на Горан Костадинов и Владимир Ивановски – Дади. Песната е дел од албумот „Еден ден“, кој Тамара неодамна го промовираше.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>