Top

Фантастичниот концерт со кој Адел се врати на музичката сцена

По неколкугодишна апстиненција, Адел се врати на музичката сцена поставувајќи музички рекорди.

Пејачката со моќен глас го одржа својот прв концерт во Њујорк, каде испеа нови песни од албумот „25“ и неколку стари хитови. Концертот се одржа во ноември, но ТВ премиерата се случи пред неколку дена.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *