Top
Nicole-Cross-iLike-mk

Фантастичен кавер на хитот „Elastic Heart“ од Сиа

Големиот хит „Elastic Heart“ од Сиа доби неколку кавер верзии. Но, дефинитивно најдобра е онаа на Никол Крос од Германија. Преубавата девојка ќе ве воодушеви со нејзиниот глас и начинот на интерпретација.

Уживајте!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>