Top
Ed-Sheeran-Dirty-iLike-mk

Ед Ширан со фантастичен кавер на мегахитот „Dirty“ од Кристина Агилера

Минатата недела популарниот поп пејач и автор Ед Ширан гостувал во шоуто „Live Lounge“ на BBC Radio. Таму требал да изведе своја композиција, но поради големиот број вулгарни зборови кои морале да се ценурираат, темата звучела многу лошо.

Тогаш младиот и талентиран Ед Ширан дошол до идеја да настапи со кавер на хитот „Dirty“ од поп дивата Агилера.

Неговата верзија на „Dirty“ звичи фантастилно. Уверете се!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>