Top
Бијонсе и Кание Вест со ремикс за хитот „Drunk in Love“

Бијонсе и Кание Вест со ремикс за хитот „Drunk in Love“

Drunk in Love“ – дуетската тема на Бијонсе и Џеј Зи, која се наоѓа на нејзиниот најнов студиски проект, доживеа втора верзија. Во новата верзија на музичката двојка ѝ се придружи популарниот американски артист Кание Вест. Музичките критичари овој потег го толкуваат како втора шанска за синглот „Drunk in Love“, бидејќи првата верзија беше оценета како просечна.

Куса најава за видео-клипот кој ќе биде промовиран наскоро:
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *