Top

Coldplay со Божиќна песна

Coldplay издадоа нов Божиќен сингл “Christmas Lights”. Иако не е типична весела Божиќна песна, сепак ќе успее да го разбуди празничното чувство во Вас. Видео спотот е дело на Mat Whitecross и е снимен во Лондон.


Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>