Top
Sia-Big-Girls-Cry-iLike-mk

Сиа го објави спотот за радискиот хит „Big Girls Cry“

После мегахитовите „Chandelier“ и „Elastic Heart“, Сиа објави нова песна насловена како „Big Girls Cry“. Како и досега, во новиот спот главна ѕвезда е талентираната Меди Зиглер.

12-годишната Меди имавме можност да ја запознаеме благодарение на шоуто „Dancing Moms“, а стана светски популарна откако почна да биде дел од спотовите и телевизиските настапи на австралиската пејачка.

Инаку, „Big Girls Cry“ е најава за најновиот студиски проект на Сиа, „1000 Forms Of Fears“ кој ќе биде објавен на 18-ти мај.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>