Top
Божиќна песна изведена од 4 момци на едно пијано

Божиќна песна изведена од 4 момци на едно пијано

The Piano Guys“ е група составена од четири талентирани момчиња кои прават интересни преработки на големи светски хитови, а притоа користат само едно пијано. Во пресрет на претстојните празници, не изненадуваат со преработка на божиќниот хит „Angels We Have Heard on High“.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *