Top
CMK46523_MM_BoatShoe_Toolkit_F1

Се повикуваат сите патници да се качат на бродот „Timberland“ за да го „фатат“ летниот бран на бродските чевли

Затворете ги очите и почувствувајте го мирисот на летото и морето, исклучете се и отстапете од урбанта џунгла, свртете се кон сонцето и искористете го моментот. Летната колекција на бродски чевли од „Timberland“ ви нуди можност да „избегате“ од градот и подготвени да се впуштите во незаборавни летни авантури.

Бродските чевли се идеални за летниот период, бидејќи се удобни и лесни за носење, а воедно даваат кул и шик изглед со дезени во риги, морнарски стил, како и нијанси на песочни бои, со кои сигурно ќе оставите впечаток. Совршени за прошетки по кејот, ноќни забави на плажа или чекајќи на палубата спремни за новото отпловување.

Крајбрежјето е секогаш изборот кој го правиме во жешките денови, а бродските обувки се неизбежен дел од летната гардероба. „Timberland“ бродариците освен во разновидни бои и мотиви, достапни се во тексас, кожа и платно, додека пак ѓонот на чевлите е изработен така што не пропушта вода и при контакт со неа, не доаѓа до лизгање. Овие наутички убавини се изработуваат со години наназад во разновидни нијанси и материјали кои ќе направат да изгледате одлично, без разлика дали сте на палуба или на брегот.

CMK46523_MM_BoatShoe_Toolkit_F

CMK46523_MM_BoatShoe_Toolkit_F2

CMK46523_MM_BoatShoe_Toolkit_F5

s4g2c2r2

TIMB_CA_BEACH_44_DRONE_088_lores

Бродските чевли не се тренд, туку начин на живот. Пронајдете го вашиот стил во некој од новите типови на бродарици. Неделната акција во „Timberland“ -20% попуст на сите видови бродарици која ќе трае од 16-ти до 24-ти мај, совршено се совпаѓа доколу се решите да се подновите со овие чевли.

Па што чекате? Искористете ја плимата и забранувајте го летото со бродските чевли на „Timberland“, достапни во продавниците во Рамстор и Скопје Сити Мол.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *