Top
Ретро костим за капење кој ветува совршен облик на телото

Ретро костим за капење кој ветува совршен облик на телото

Жените отсекогаш ги сакале корсетите, бидејќи тие ги прават секси, заводливи и женствени. Токму затоа, францускиот бренд за долна облека Scandale во својата колекција на костими за капење оваа година вклучи интересни едноделни костими за капење, наречени Les Aquatiques. Овие костими за капење имаат за цел да ги истакнат најженствените делови од женското тело – градите и колкковите. Линијата која ја надминува многу успешно ги прикрива несовршеностите на телото.

Ретро костим за капење кој ветува совршен облик на телото


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>